El Juvenil C afronta un partit clau en la lluita per l'ascens a Primera Divisió

Els de Lui Gómez visiten demà (20h), el camp del segon classificat el Santfeliuenc, amb el repte d'augmentar el seu avantatge a la classificació

El Juvenil C de l'AE Prat afronta demà (20h) a Les Grases de Sant Feliu, un partit clau en la lluita per l'ascens a la Primera Divisió. Els potablava arriben a aquesta cita al camp del segon classificat, amb quatre punts de marge i la tranquil·litat de saber que passi el que passi continuaran al capdavant. "L'afrontem com un partit més però sabem de la importància del partit, ja que en cas de victòria ens ampliaria el marge amb la resta de rivals", ha manifestat el tècnic del Juvenil C, Luis Gómez. No és fàcil preparar un partit d'aquestes característiques però el tècnic potablava diu que els seus jugadors ho estan gestionant molt bé. "L'equip està molt motivat i està entrenant molt bé. Ells saben que la feina està feta i que a partir d'aquí hem d'estar preparats pel que vingui". Així doncs, tota la sort del món pel Juvenil C en aquest duel en la lluita per l'ascens.

La resta de compromisos de la jornada pelfutbol base potablava són els següents:

Dissabte al Sagnier:

16h Cadet A - Castelldefels

9h Cadet A Fundació -San Pancracio

13:15h Infantil - Vistalegre

14:30h Infantil B - Marianao

10:40h Aleví C S12 - Castelldefels

10:40h Aleví C S11 - Vilafranca

12:10h Benjamí A S9 - Europa

12:10h Benjamí C S9 - Base Vilanova

10h S8 B - Sant Vicenç

11h S8 C - Casablanca

12h S7 B - Can Vidalet

Dissabte al Julio Méndez

18h Juvenil A Fundació - Terlenka

12:45h Infantil A Fundació - Vista Alegre

9h Infantil C Fundació - Cooperativa

9h Sub12 B Fundació - Colegio Aleman

11:15h Sub12 D Fundació - Gavà

11:15h Sub11 B Fundació - Levante Las Planas

9h Sub11 D Fundació - San Pancracio

10:15h Sub10 B Fundació - Casablanca

10:15h Sub9 B Fundació - Olesa

Dissabte com a visitant

20h Vistalegre - Juvenil B Fundació

11:30h Base Olèrdola - Cadet B

16h Almeda - Cadet C

12:45h Can Vidalet - Cadet B Fundació

13:30h Sant Vicenç - Infantil C

13:45h Terlenka - Infantil B Fundació

12h L'Hospitalet - Aleví B S12

13:15h Blanca Subur - Sub12 A Fundació

8:15h Castelldefels - Sub12 C Fundació

10:30h Blanca Subur - Sub11 A Fundació

8h Sant Just - Sub11 C Fundació

9h Sant Just - Sub9 A Fundació

10h Terlenka - Benjamí B S9

10:15h Vistalegre - S8 A

10:30h Penya Recreativa - S7 A

Diumenge al Sagnier

12h Juvenil B - Igualada

9h Aleví A S12 - Escola Gavà

9h Aleví B S11 - Can Buxeres

10:30h Benjamí B S10 - Cubelles

10:30h Benjamí C S10 - Saporting Gavà

Diumenge com a visitant

11:15h Sant Just - Sub10 A Fundació

Article de:
Joan Blanch
Data publicació:
22/3/2024
Notícies relacionades

Partit clau de l'AE Prat davant un rival directe com el Reus Reddis

El Sagnier acull la majoria de partits del futbol base de l'AE Prat aquest cap de setmana

El Prat B visita el líder, Vilanova, buscant un cop d'efecte a la classficació

potablava, la teva aportació ens dona ales

Fes-te soci/a per només 50€ i viu la passió de l’AE Prat tota la temporada a 2aRFEF, a més de gaudir de grans descomptes!

Fes-te soci